Районний семінар-практикум з трудового навчання

Трудове виховання, – говорив В.Сухомлинський – це образно кажучи, гармонія трьох понять: треба, важко та прекрасно. Вчитель, який має прагнення працювати творчо, розвиває у себе здібності до творчої педагогічної діяльності, самовдосконалюється в цій діяльності, так необхідний сьогоднішній школі, яка на потребу нашого часу має готувати своїх випускників розвинутими творчими особистостями.

 

Створити необхідні умови для розвитку педагогічної творчості вчителів, відповідну позитивну атмосферу, надихнути педагогів на творчу діяльність і підтримати своїх колег у їхніх творчих педагогічних пошуках було метою семінару-практикуму для вчителів району з трудового навчання, який відбувся 19 квітня 2019 року на базі Будівельнівського навчально – виховного комплексу, на тему «Урок трудового навчання – один із видів творчої діяльності учнів».

Семінар відкрила директор закладу Забара О.О., яка презентувала освітній заклад.

Методист РМК Ричка С.П. звернула увагу на те, що трудове навчання - це одна з найбільш інтегрованих дисциплін. У сучасних умовах, щоб зацікавити учня, необхідно використовувати нові, інтенсивні методи і форми передачі знань, застосовувати новітні освітні технології, які направлені на розвиток індивідуальних нахилів і творчих здібностей учнів, практичного їх використання, набуття життєво необхідних загальнотрудових компетенцій, формування пізнавальної самостійної діяльності.

Гості семінару відвідали урок обслуговуючої праці у 5-му класі, який провела вчитель ІІ категорії  Будівельнівського НВК Синиця Л.В. Урок на тему «Історія виникнення макраме. Плоскі вузли» був цікавим та пізнавальним для учасників семінару. На протязі уроку відчувалося взаєморозуміння та взаємоповага між вчителем та учнями. А працювали не тільки учні. Гості також мали можливість виконати практичне завдання, адже  Любов Василівна всіх забезпечила  необхідним обладнанням.

У практичній частині педагогам було запропоновано майстер-класи по техніці виготовлення великоднього сувеніру (Синиця Л.В., вчитель трудового навчання Будівельнівського НВК) та аплікації (Мажуга Т.М., учитель трудового навчання Перемозького НВК). Учасники семінару, отримавши чітку інструкційну картку, із задоволенням виконували роботи.

Кожен присутній на семінарі вчитель  взяв для себе ту іскру знань, тепла, задоволення, яка допоможе йому в подальшій педагогічній праці.

 

Опубліковано у Новини