«Стежками Глухівщини»

Щороку у листопаді юні краєзнавці закладів загальної та середньої освіти району збираються на учнівську історико-краєзнавчу конференцію «Стежками Глухівщини для презентації результатів пошуково-дослідницької діяльності за напрямами Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна». 

У цьому році конференція проводилась за напрямом «Духовна спадщина мого роду», тож місцем проведення цьогорічного зібрання організатори заходу ( комунальний заклад «Районний будинок творчості школярів» Глухівської районної ради) обрали «Духовно-просвітницький Центр кафедрального собору Трьох Анастасій на честь Глинського старця преподобного Серафима (Мажуги). Адже в стінах цього закладу і відбувається духовний розвиток молодого покоління. Учні шкіл району мали змогу не тільки поділитися власними дослідженнями духовної скарбниці рідного краю, а і познайомитися з досвідом пізнання наймолодшими прихожанами Центру духовних та культурних цінностей, традицій українського народу засобами декоративно ужиткового, музичного та театрального мистецтв.

У роботі конференції взяли участь 11 учнів з Дунаєцького, Некрасівського, Уланівського, Кучерівського, Будівельнівського, Перемозького, Студенецького, Полошківського навчально-виховних комплексів, Есманьської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Теми виступів пошуковців розкривали історію церков Глухівського району, роль і місце відбудованих, відроджених соборів, новозбудованих церков, каплиць у відродженні вікових моральних цінностей українців. Також були представлені матеріали про долі земляків, які мали вплив на духовний та культурний розвиток Глухівщини.

Конференція носила конкурсний характер. Захист-презентації учасників було оцінено компетентним журі і визначені переможці: І місце - Нікітін Владислав та Тутук Анастасія, представники пошукового загону Будівельнівського навально-виховного комплексу , Кононов Владислав, учень Уланівського навально-виховного комплексу ; ІІ місце – Тищенко Дмитро, учень Дунаєцького навально-виховного комплексу, Савчку Анна, вихованка гуртка «Юний краєзнавець» на базі Есманьської загальноосвітньої школи ; ІІІ – місце – Авраменко Анна, учениця Полошківського навчально-виховного комплексу та Кебець Іван, учень Некрасівського навчально-виховного комплексу.
Учасників конференції привітала та вручила грамоти, пам‘ятні подарунки головний спеціаліст відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації Фільченко Галина Миколаївна. З вітальним словом до дітей звернувся отець Володимир Решетніков, голова відділу релігійної освіти та катехизації. Зазначив, що пишається учнівською молоддю нашого району, яка підтримує вогонь вічності історії своєю любов‘ю та інтересом до рідного краю, активно досліджує минуле маленької Батьківщини.
Завершився захід переглядом театралізованої вистави «Як Настуся Богородицю в гості чекала», яку підготували та показали вихованці театрального гуртка центру.

 

Світлана Шутко, директор КЗ «Районний будинок творчості школярів» Глухівської районної ради

DSC 0642

DSC 0650

Опубліковано у Новини